3. NACIONALNA ODBOJKAŠKA LIGA
sezona 2017./2018.

OS Bjelovarsko bilogorske ž.

XXII. BJELOVAR OPEN

03-10-2017

U subotu i nedjelju 23. i 24. rujna 2017. godine u Školsko-sportskoj dvorani I. osnovne škole Bjelovar održan je XXII. međunarodni odbojkaški turnir pod nazivom „BJELOVAR OPEN 2017“. Uz nazočnost gospodina Ante Bakovića, predsjednika Hrvatskog odbojkaškog saveza i Krunomila Vedriša, stručnog tajnika HOS-a, turnir je otvorio gospodin Dario Hrebak, gradonačelnik Grada Bjelovara. Nastupilo je osam ženskih odbojkaških ekipa koje nastupaju u IB i drugoj ligi, tako da su gledatelji mogli uživati u lijepoj i atraktivnoj odbojci.

Ekipe su bile raspoređene u dvije skupine, a u subotu se igralo za poredak u skupinama.

SKUPINA „A“

REZULTATI:

ŽOK BJELOVAR : ŽOK GLINA 2 : 0 (25:15, 25:13)

ŽOK ŠIBENIK : OK PRIJEDOR 0 : 2 (19:25, 21:25)

ŽOK VIVERA : ŽOK ŠIBEBNIK 0 : 2 (15:25, 23:25)

ŽOK BJELOVAR : OK PRIJEDOR 2 : 0 (25:5, 25:12)

OK PRIJEDOR : ŽOK VIVERA 2 : 0 (25:20, 25:14)

ŽOK BJELOVAR : ŽOK ŠIBENIK 2 : 1 (20:25, 25:10, 15:9)


POREDAK:

1. ŽOK BJELOVAR 3 3 0 6:1 6 bodova

2. OK PRIJEDOR 3 2 1 4:2 4 boda

3. ŽOK ŠIBENIK 3 1 2 3:4 2 boda

4. ŽOK VIVERA 3 0 3 0:6 0 bodova


SKUPINA „B“

REZULTATI:

OK BELIŠĆE : ŽOK NAŠICE 2 . 0 (25:17, 25: 11)

ŽOK IVANEC : ŽOK DONAT 2 : 0 (25:8, 25:17)

ŽOK NAŠICE : ŽOK IVANEC 0 : 2 (21:25, 18:25)

ŽOK DONAT : ŽOK BELIŠĆE 2 : 0 (5:25, 12:25)

ŽOK DONAT : ŽOK NAŠICE 0 : 2 (9:25, 12:25)

ŽOK BELIŠĆE : ŽOK IVANEC 2 : 0 (25:11, 25:18)


POREDAK:

1. ŽOK BELIŠĆE 3 3 0 6:0 6 bodova

2. ŽOK IVANEC 3 2 1 4:2 4 boda

3. ŽOK NAŠICE 3 1 2 2:4 2 boda

4. ŽOK DONAT 3 0 3 0:6 0 bodova

Drugog dana turnira igralo se po kup sistemu i to prve dvije ekipe iz svake skupine za poredak od prvog do četvrtog mjesta.

Rezultati su bili slijedeći:

ŽOK BELIŠĆE : OK PRIJEDOR 2 : 0

ŽOK BJELOVAR : ŽOK IVANEC 2 : 0


Nakon toga su poražene ekipe igrale su za treće mjesto, a OK Prijedor je pobijedio ŽOK Ivanec sa 2 : 0.

U finalnoj utakmici ŽOK Bjelovar nadigrao je ŽOK Belišće sa 2 : 0.

Treća i četvrta ekipa iz svake skupine igrale su za poredak od petog do osmog mjesta.

Rezultati su bili slijedeći:

ŽOK VIVERA : ŽOK ŠIBENIK 2 : 0

ŽOK NAŠICE : ŽOK DONAT 2 : 0


Poražene ekipe igrale su za sedmo mjesto, gdje je u dalmatinskom derbiju ŽOK Šibenik pobijedio ŽOK Donat sa 2 : 0, a u borbi za peto mjesto ŽOK Vivera porazila je ŽOK Našice sa 2 : 0.

Konačni poredak:

1. ŽOK Bjelovar,

2. ŽOK Belišće

3. OK Prijedor

4. ŽOK Ivanec

5. ŽOK Vivera Glina

6. ŽOK Našice

7. ŽOK Šibenik

8. ŽOK Donat Zadar.


Za najbolju razigravačicu (tehničarku) proglašena je DOROTEA JELIĆ-BALTA iz ŽOK-a Bjelovar. Najbolja primačica (libero) bila je SIMONA HUDOLETNJAK iz ŽOK-a Ivanec. IVANA POLOVINA iz OK-a Prijedor proglašena je za najbolju pucačicu (smečericu), dok je za najbolju igračicu turnira proglašena SARA BLAŽEVIĆ iz ŽOK-a Belišće.

Sve ekipe dobile su zahvalnice za sudjelovanje, a tri prvoplasirane ekipe pehare i medalje, te najbolje igračice statue koje su podijelili: Željko Jurčević, dopredsjednik HOS-a, Tatjana Landsman, ravnateljica I. osnovne škole u Bjelovaru i Stanko Štimac, predsjednik ŽOK-a Bjelovar.

Ekipe su igrale u slijedećim sastavima:

ŽOK BJELOVAR: Dorotea Jelić-Balta, Karla Skukan, Anamarija Užarević, Klara Jurišić, Ivona Andričević, Marijana Lukačin, Aurora Grzelja, Petra Miličević, Jana Segin, Nika Milković, Maja Dragašević i Ana Marija Štimac Mostovac.

Trener: Ana Marija Štimac Mostovac.

ŽOK BELIŠĆE: Dora Berecić, Hana Funtak, Majda Cvenić, Lana Loknar, Sara Blažević, Nikolina Filipović, Lea Pandurić, Anamarija Frančić, Mia Puljek, Ina Kovačević.

Trener: Josip Kalem.

ŽOK DONAT: Nina Sikirić, Anđela Svrić, Lorena Segažić, Mia Žuvela, Gabriela Stojanović, Matija Soldo, Lana Delić, Anđelina Sipina, Marta Smokrović, Matija Marfat.

Trener: Julija Kaleb.

ŽOK IVANEC: Maja Brlenić, Sara Bratković, Melanija Gradečak, Paula Štefanek, Erika Kljunić, Dorotea Rogina, Barbara Habek, Leonarda Inkret, Karla Grudenić, Ana Mežnarić, Erika Hudoletnjak, Simona Hudoletnjak, Daria Gladović, Bernarda Džida.

Trener: Ivan Hrg.

ŽOK NAŠICE: Jenifer Megan Kontrec, Petra Šimić, Ana Blažević, Petra Škorić, Lucija Kuzminski, Laura Kovđeraj, Petra Alajica, Mirta Vučinić, Nikol Krajinović, Nikolina Pavić.

Treneri: Josip Bungić i Vera Barjaktarić.

OK PRIJEDOR: Milica Despot, Ivana Polovina, Slađana Batez, Valerija Pašić, Katarina Rončević, Tamara Becner, Dejana Kečan, Jelena Seidl, Nataša Gvozden.

Trener: Vlado Vuković.

ŽOK ŠIBENIK: Klara Bilić, Nina Klarić, Mia Maleš, Lucija Mikulandra, Ana Friganović, Meri Mirčeta, Marija Maleš, Iva Klanac, Bruna Klisović.

Trener: Stevo Branković.

ŽOK VIVERA GLINA: Magdalena Žugaj, Chiara Maješić, Larisa Bosnić, Barbara Abramović, Ivana Božinović, Antonija Palinkaš, Enkela Martinaj, Ivana Kramarić, Marina Tomić, Marta Medved, Manuela Žugaj, Matea Zenkić.

Trener: Vladimir Babić.